Vishay/BCcomponents MRS25000C4120FC100
MRS25000C4120FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4120FC100
Brief Description
RES 412 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4120FC100.pdf
Availability of MRS25000C4120FC100
QUANTITY
MRS25000C4120FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4120FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4120FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4120FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4120FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4120FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4120FC100
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf