Vishay/BCcomponents MRS25000C4129FC100
MRS25000C4129FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4129FC100
Brief Description
RES 41.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4129FC100.pdf
Availability of MRS25000C4129FC100
QUANTITY
MRS25000C4129FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4129FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4129FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4129FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4129FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4129FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C4129FC100
CONN HEADER .100 SINGL STR 26POS datasheet.pdf
RES 25 OHM 7W 5% WW RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 70COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf