Vishay/BCcomponents MRS25000C4643FCT00
MRS25000C4643FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4643FCT00
Brief Description
RES 464K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4643FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4643FCT00
QUANTITY
MRS25000C4643FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4643FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4643FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4643FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4643FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4643FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4643FCT00
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT BOOST CHOP 600V 225A SP1 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf