Vishay/BCcomponents MRS25000C4754FRP00
MRS25000C4754FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4754FRP00
Brief Description
RES 4.75M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4754FRP00.pdf
Availability of MRS25000C4754FRP00
QUANTITY
MRS25000C4754FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4754FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4754FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4754FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4754FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4754FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C4754FRP00
IDC CABLE-AKP26A/ AE26G / AKP26A datasheet.pdf
IC PROGRAM 5.000V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 150MA 60V RADIAL datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2-10PF 50V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.5VOUT 50W datasheet.pdf
COVER BTS 20 KIT datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 12V U-DFN2020-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf