Vishay/BCcomponents MRS25000C4758FCT00
MRS25000C4758FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4758FCT00
Brief Description
RES 4.75 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4758FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4758FCT00
QUANTITY
MRS25000C4758FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4758FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4758FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4758FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4758FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4758FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4758FCT00
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL .05" R/A datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS STR LONG LATCH datasheet.pdf