Vishay/BCcomponents MRS25000C4759FCT00
MRS25000C4759FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4759FCT00
Brief Description
RES 47.5 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4759FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4759FCT00
QUANTITY
MRS25000C4759FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4759FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4759FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4759FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4759FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4759FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4759FCT00
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 124 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf
MOTION SENSOR H TYPE 160CM datasheet.pdf
CTV 26C 26#20 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN WALL RECP datasheet.pdf
100UF 150V 15.875X44.45 85C AXI datasheet.pdf
AB 12C 6#16, 6#12 SKT PLUG datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf