Vishay/BCcomponents MRS25000C4870FRP00
MRS25000C4870FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4870FRP00
Brief Description
RES 487 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4870FRP00.pdf
Availability of MRS25000C4870FRP00
QUANTITY
MRS25000C4870FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4870FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4870FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4870FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4870FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4870FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C4870FRP00
IC 24-BIT FET BUS SW 56-TSSOP datasheet.pdf
SUPERVISOR 3V SWITCH OVER 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 50MA 600 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.67A 24V datasheet.pdf