Vishay/BCcomponents MRS25000C4878FCT00
MRS25000C4878FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4878FCT00
Brief Description
RES 4.87 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4878FCT00.pdf
Availability of MRS25000C4878FCT00
QUANTITY
MRS25000C4878FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4878FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4878FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4878FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4878FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4878FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C4878FCT00
HANDLE CHROME MOUNTNG CNTR 5.25" datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC24B/AE24M/X datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
REFL TAPE SSC ACRICH P7/AX3221 datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 180QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 2.1V LED GREEN datasheet.pdf