Vishay/BCcomponents MRS25000C4993FRP00
MRS25000C4993FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C4993FRP00
Brief Description
RES 499K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C4993FRP00.pdf
Availability of MRS25000C4993FRP00
QUANTITY
MRS25000C4993FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C4993FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C4993FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C4993FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C4993FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C4993FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C4993FRP00
EQUIPMENT MARKER datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 0.45A 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 10MA SOT23 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 32QFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MAGNETICS BALUN TRANSFORMER 6MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS 1.27MM DUAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf