Vishay/BCcomponents MRS25000C5102FC100
MRS25000C5102FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5102FC100
Brief Description
RES 51K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5102FC100.pdf
Availability of MRS25000C5102FC100
QUANTITY
MRS25000C5102FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5102FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5102FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5102FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5102FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5102FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C5102FC100
IDC CABLE - MSC26K/MC26M/MCE26K datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf