Vishay/BCcomponents MRS25000C5119FCT00
MRS25000C5119FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5119FCT00
Brief Description
RES 51.1 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5119FCT00.pdf
Availability of MRS25000C5119FCT00
QUANTITY
MRS25000C5119FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5119FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5119FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5119FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5119FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5119FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C5119FCT00
BOARD DEMO FOR MCP3905 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 54 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IP66 SEALED LED INDICATOR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF DOWN datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf