Vishay/BCcomponents MRS25000C5362FC100
MRS25000C5362FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C5362FC100
Brief Description
RES 53.6K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C5362FC100.pdf
Availability of MRS25000C5362FC100
QUANTITY
MRS25000C5362FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C5362FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C5362FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C5362FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C5362FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C5362FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C5362FC100
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 24V datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
IC DEMODULATOR RDS/RBDS SO16 datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10POS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf