Vishay/BCcomponents MRS25000C6202FC100
MRS25000C6202FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6202FC100
Brief Description
RES 62K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6202FC100.pdf
Availability of MRS25000C6202FC100
QUANTITY
MRS25000C6202FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6202FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6202FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6202FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6202FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6202FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C6202FC100
WIRE JOINT NON-INS 10-18AWG datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 55A SOT-227B datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf