Vishay/BCcomponents MRS25000C6203FC100
MRS25000C6203FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6203FC100
Brief Description
RES 620K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6203FC100.pdf
Availability of MRS25000C6203FC100
QUANTITY
MRS25000C6203FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6203FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6203FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6203FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6203FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6203FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C6203FC100
MOSFET 2N-CH 25V 0.5A SC70-6 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.18 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf
CAP FILM 420UF 10% 1.32KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 145MA 8.6 OHM TH datasheet.pdf