Vishay/BCcomponents MRS25000C6340FCT00
MRS25000C6340FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6340FCT00
Brief Description
RES 634 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6340FCT00.pdf
Availability of MRS25000C6340FCT00
QUANTITY
MRS25000C6340FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6340FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6340FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6340FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6340FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6340FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C6340FCT00
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 0606 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.3A 32TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN FINGER 404MM datasheet.pdf