Vishay/BCcomponents MRS25000C6341FCT00
MRS25000C6341FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6341FCT00
Brief Description
RES 6.34K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6341FCT00.pdf
Availability of MRS25000C6341FCT00
QUANTITY
MRS25000C6341FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6341FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6341FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6341FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6341FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6341FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C6341FCT00
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
UNICARD SHEETS 1 ROLL=80 LABELS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (B-537-10) datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 25POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
MICRO WIRE SADDLE ADH MNT NAT datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 203 TYP datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
RES 24K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf