Vishay/BCcomponents MRS25000C6984FCT00
MRS25000C6984FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C6984FCT00
Brief Description
RES 6.98M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C6984FCT00.pdf
Availability of MRS25000C6984FCT00
QUANTITY
MRS25000C6984FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C6984FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C6984FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)6.98M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C6984FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C6984FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C6984FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C6984FCT00
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP4T 0.4VA 20V datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 3 OHM 5% 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PCF 5.00/18/180 3.5SN OR BX datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf