Vishay/BCcomponents MRS25000C8200FCT00
MRS25000C8200FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8200FCT00
Brief Description
RES 820 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8200FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8200FCT00
QUANTITY
MRS25000C8200FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8200FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8200FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8200FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8200FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8200FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8200FCT00
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CLK FREQ MULTI/ZDB 2OUT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
IC SAMPLE RATE CONV 2CH 48-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
Connector Header 50 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf