Vishay/BCcomponents MRS25000C8453FC100
MRS25000C8453FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8453FC100
Brief Description
RES 845K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8453FC100.pdf
Availability of MRS25000C8453FC100
QUANTITY
MRS25000C8453FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8453FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8453FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8453FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8453FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8453FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C8453FC100
MULTI-PAIR 8COND 24AWG NAT 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100 datasheet.pdf
AC/DC ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 820 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC LNG HNG L datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
100V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf