Vishay/BCcomponents MRS25000C8873FCT00
MRS25000C8873FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8873FCT00
Brief Description
RES 887K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8873FCT00.pdf
Availability of MRS25000C8873FCT00
QUANTITY
MRS25000C8873FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8873FCT00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8873FCT00
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8873FCT00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8873FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8873FCT00 Details Description
Related parts for MRS25000C8873FCT00
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VARISTOR 642V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS 6TSOT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
PLC RELAY OPTOCOUPLER 253V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
WASHER FLAT M3 NYLON datasheet.pdf
250 TB SPR PLU W/LEVER datasheet.pdf
MCU 32BIT 128KB PRO2 64QFN datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
33000UF 16V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf