Vishay/BCcomponents MRS25000C8879FC100
MRS25000C8879FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C8879FC100
Brief Description
RES 88.7 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C8879FC100.pdf
Availability of MRS25000C8879FC100
QUANTITY
MRS25000C8879FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C8879FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C8879FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C8879FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C8879FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C8879FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C8879FC100
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE 15A 1/4" TERM SHIELD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SER 14-DFN datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A D2PAK datasheet.pdf
RES 3K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf