Vishay/BCcomponents MRS25000C9090FRP00
MRS25000C9090FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9090FRP00
Brief Description
RES 909 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9090FRP00.pdf
Availability of MRS25000C9090FRP00
QUANTITY
MRS25000C9090FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9090FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9090FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9090FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9090FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9090FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C9090FRP00
TRANSDCR AC 0-5VDCMADC OUT 3PHSE datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 500MA 12V datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN R/A HEADER TIN 28POS datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.4A SOD57 datasheet.pdf
VERRIEGLUNGSDECKEL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf