Vishay/BCcomponents MRS25000C9093FRP00
MRS25000C9093FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9093FRP00
Brief Description
RES 909K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9093FRP00.pdf
Availability of MRS25000C9093FRP00
QUANTITY
MRS25000C9093FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9093FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9093FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9093FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9093FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9093FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C9093FRP00
IDC CABLE - MPR64K/MC64M/MPR64K datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE +15.0PSI datasheet.pdf
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
CONN ADAPT MS 166 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
IC LED OFFLINE DRIVER SO-7 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A datasheet.pdf