Vishay/BCcomponents MRS25000C9098FC100
MRS25000C9098FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9098FC100
Brief Description
RES 9.09 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9098FC100.pdf
Availability of MRS25000C9098FC100
QUANTITY
MRS25000C9098FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9098FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9098FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9098FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9098FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9098FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9098FC100
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf