Vishay/BCcomponents MRS25000C9530FC100
MRS25000C9530FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9530FC100
Brief Description
RES 953 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9530FC100.pdf
Availability of MRS25000C9530FC100
QUANTITY
MRS25000C9530FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9530FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9530FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9530FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9530FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9530FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9530FC100
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
22MM IND CTRL ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
TOOLS CRIMPING CRIMPFOX-RC 25 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf