Vishay/BCcomponents MRS25000C9538FRP00
MRS25000C9538FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9538FRP00
Brief Description
RES 9.53 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9538FRP00.pdf
Availability of MRS25000C9538FRP00
QUANTITY
MRS25000C9538FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9538FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9538FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9538FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9538FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9538FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C9538FRP00
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8MAP datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 512K 100LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 3.81MM datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 8SIP datasheet.pdf