Vishay/BCcomponents MRS25000C9539FRP00
MRS25000C9539FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9539FRP00
Brief Description
RES 95.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9539FRP00.pdf
Availability of MRS25000C9539FRP00
QUANTITY
MRS25000C9539FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9539FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9539FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9539FRP00
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9539FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9539FRP00 Details Description
Related parts for MRS25000C9539FRP00
CAP TANT 150UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
1 AXIS NPN PREWIRED datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.070" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SEALED SHAFT FLANGE 1000 PPR datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf