Vishay/BCcomponents MRS25000C9769FC100
MRS25000C9769FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS25000C9769FC100
Brief Description
RES 97.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS25000C9769FC100.pdf
Availability of MRS25000C9769FC100
QUANTITY
MRS25000C9769FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS25000C9769FC100
Internal Part NumberEIS-MRS25000C9769FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS25
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS25000C9769FC100
Related LinksMRS25000C, MRS25000C9769FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS25000C9769FC100 Details Description
Related parts for MRS25000C9769FC100
CONN PIN 2WIREWRAP POST TIN datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .050 6POS 30AU datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
OSC MEMS 72.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONV 2W SMD SNG OUT datasheet.pdf
5900UF 20V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf