Hirose Electric Co Ltd MS162L1-HRMJ-15W350
MS162L1-HRMJ-15W350 picture photo
Mfg. Part Number
MS162L1-HRMJ-15W350
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSEM MS-162 PLUG-SMA JACK
Datasheet Download
MS162L1-HRMJ-15W350.pdf
Availability of MS162L1-HRMJ-15W350
QUANTITY
MS162L1-HRMJ-15W350 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS162L1-HRMJ-15W350
Internal Part NumberEIS-MS162L1-HRMJ-15W350
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesMS-162
GenderFemale to Male
StyleSMA to MS-162
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorMS-162 Male Plug
Length13.80" (350mm)
Cable TypeRG-142B
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS162L1-HRMJ-15W350
Related LinksMS162L1-H, MS162L1-HRMJ-15W350 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MS162L1-HRMJ-15W350 Details Description
Related parts for MS162L1-HRMJ-15W350
FILTER POWER LINE RFI .250 10A datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS GREEN OVP 8SOIC datasheet.pdf
PHOTOVOLTAIC SURGE PROTECTOR datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 3017 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf