Hirose Electric Co Ltd MS162L1-HRMP-15W350
MS162L1-HRMP-15W350 picture photo
Mfg. Part Number
MS162L1-HRMP-15W350
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSEM MS-162 PLUG-SMA PLUG
Datasheet Download
MS162L1-HRMP-15W350.pdf
Availability of MS162L1-HRMP-15W350
QUANTITY
MS162L1-HRMP-15W350 Order Process
Ship out your order
Specifications of MS162L1-HRMP-15W350
Internal Part NumberEIS-MS162L1-HRMP-15W350
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesMS-162
GenderMale to Male
StyleSMA to MS-162
1st ConnectorSMA Male Plug
2nd ConnectorMS-162 Male Plug
Length13.80" (350mm)
Cable TypeRG-142B
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS162L1-HRMP-15W350
Related LinksMS162L1-H, MS162L1-HRMP-15W350 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
MS162L1-HRMP-15W350 Details Description
Related parts for MS162L1-HRMP-15W350
CONN GROUNDING LUG FOR BNC JACKS datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 8.74"LX5.74"W datasheet.pdf
BUZZER 12-24VAC/DC STANDRD SOUND datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0503 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN D-SUB BACKSHELL 9POS BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMBJ datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH datasheet.pdf
RCPT PNL MNT 13SKT R/A PCB datasheet.pdf
MOUNT RECT DIODE RESISTOR 0.312" datasheet.pdf