Amphenol Industrial MS17343R20C23P
MS17343R20C23P picture photo
Mfg. Part Number
MS17343R20C23P
Brief Description
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS17343R20C23P.pdf
Availability of MS17343R20C23P
QUANTITY
MS17343R20C23P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17343R20C23P
Internal Part NumberEIS-MS17343R20C23P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions2
Shell Size - Insert20-23
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Conductive Cadmium Plated
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17343R20C23P
Related LinksMS17343, MS17343R20C23P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17343R20C23P Details Description
Related parts for MS17343R20C23P
CAP POLYMER 47UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 400UF 10V 10% 2SMD datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM datasheet.pdf
FOAM INSERTS, M2167PW datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf