Amphenol Industrial MS17343R24C28P
MS17343R24C28P picture photo
Mfg. Part Number
MS17343R24C28P
Brief Description
CONN RCPT 24POS WALL MNT PIN
Datasheet Download
MS17343R24C28P.pdf
Availability of MS17343R24C28P
QUANTITY
MS17343R24C28P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17343R24C28P
Internal Part NumberEIS-MS17343R24C28P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Conductive Cadmium Plated
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17343R24C28P
Related LinksMS17343, MS17343R24C28P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17343R24C28P Details Description
Related parts for MS17343R24C28P
PLUG 7POS 80 DEG GRY/GRY 4.0-5.2 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADR 38POS .100" SNGL ROW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED BASED BA15D TOWER GRN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 550W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf