Amphenol Aerospace Operations MS17344R18C11PX
MS17344R18C11PX picture photo
Mfg. Part Number
MS17344R18C11PX
Brief Description
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS17344R18C11PX.pdf
Availability of MS17344R18C11PX
QUANTITY
MS17344R18C11PX Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344R18C11PX
Internal Part NumberEIS-MS17344R18C11PX
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions5
Shell Size - Insert18-11
Fastening TypeThreaded
OrientationX
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344R18C11PX
Related LinksMS17344, MS17344R18C11PX Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17344R18C11PX Details Description
Related parts for MS17344R18C11PX
IC OPAMP JFET 1MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf