Amphenol Aerospace Operations MS17344R20C22P
MS17344R20C22P picture photo
Mfg. Part Number
MS17344R20C22P
Brief Description
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS
Datasheet Download
MS17344R20C22P.pdf
Availability of MS17344R20C22P
QUANTITY
MS17344R20C22P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344R20C22P
Internal Part NumberEIS-MS17344R20C22P
PackagingBulk
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions6
Shell Size - Insert20-22
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Conductive Cadmium Plated
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344R20C22P
Related LinksMS17344, MS17344R20C22P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS17344R20C22P Details Description
Related parts for MS17344R20C22P
RES SMD 220 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DL UNSHRD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 42"X24" datasheet.pdf
RES SMD 42.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWR SUP:AC-24 VDC2A(48W) datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
1.27 BTB STACK HD SMT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf