Amphenol Industrial MS17344R20N7S
MS17344R20N7S picture photo
Mfg. Part Number
MS17344R20N7S
Brief Description
CONN PLUG 8POS INLINE SKT
Datasheet Download
MS17344R20N7S.pdf
Availability of MS17344R20N7S
QUANTITY
MS17344R20N7S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17344R20N7S
Internal Part NumberEIS-MS17344R20N7S
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Shell Size - Insert20-7
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Anodic Coating (Alumilite)
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17344R20N7S
Related LinksMS1734, MS17344R20N7S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17344R20N7S Details Description
Related parts for MS17344R20N7S
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TUNER CAR RADIO AM/FM 32SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 127 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EV-DO REV A EMB USB MODEM datasheet.pdf
CONN IDC 2 POS 22 AWG THRUCAP datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 387VC P600 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf