Amphenol Industrial MS17346C24C22S
MS17346C24C22S picture photo
Mfg. Part Number
MS17346C24C22S
Brief Description
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT
Datasheet Download
MS17346C24C22S.pdf
Availability of MS17346C24C22S
QUANTITY
MS17346C24C22S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17346C24C22S
Internal Part NumberEIS-MS17346C24C22S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert24-22
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Current Rating-
Voltage - Rated900VAC, 1250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17346C24C22S
Related LinksMS17346, MS17346C24C22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17346C24C22S Details Description
Related parts for MS17346C24C22S
IC HEX INVERTER CMOS HS 14-DIP datasheet.pdf
CONVERTER DC-DC 20W 24V/3.3V SGL datasheet.pdf
IC GATE OR/NO QUAD 4INPUT 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OPAMP CMOS 100MHZ RRO 10SON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 400MA AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL CAP1188 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf