Amphenol Industrial MS17346R24N28P
MS17346R24N28P picture photo
Mfg. Part Number
MS17346R24N28P
Brief Description
CONN RCPT 24POS BOX MNT PIN
Datasheet Download
MS17346R24N28P.pdf
Availability of MS17346R24N28P
QUANTITY
MS17346R24N28P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17346R24N28P
Internal Part NumberEIS-MS17346R24N28P
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions24
Shell Size - Insert24-28
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange
Ingress ProtectionWaterproof
Shell Material, FinishAluminum, Anodic Coating (Alumilite)
Current Rating-
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17346R24N28P
Related LinksMS17346, MS17346R24N28P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17346R24N28P Details Description
Related parts for MS17346R24N28P
FIXED IND 4.7NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CABLE GLAND BRASS IP68 PG 7 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 35MA TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 7.68 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CORD SJT 14AWG 3COND SHIELD 1M datasheet.pdf
SSR 90A BURST FIRE CONTROL 7V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf