Amphenol Industrial MS17347R36C5S
MS17347R36C5S picture photo
Mfg. Part Number
MS17347R36C5S
Brief Description
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
MS17347R36C5S.pdf
Availability of MS17347R36C5S
QUANTITY
MS17347R36C5S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS17347R36C5S
Internal Part NumberEIS-MS17347R36C5S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions4
Shell Size - Insert36-5
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS17347R36C5S
Related LinksMS1734, MS17347R36C5S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS17347R36C5S Details Description
Related parts for MS17347R36C5S
DIODE VARI CAP 30V 6.8PF SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 13POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 1% 1/10W 0201 datasheet.pdf