Bel Fuse Inc. MS24266R10T5P8-LC
MS24266R10T5P8-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS24266R10T5P8-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
MS24266R10T5P8-LC.pdf
Availability of MS24266R10T5P8-LC
QUANTITY
MS24266R10T5P8-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS24266R10T5P8-LC
Internal Part NumberEIS-MS24266R10T5P8-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS24266R10T5P8-LC
Related LinksMS24266R, MS24266R10T5P8-LC Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
MS24266R10T5P8-LC Details Description
Related parts for MS24266R10T5P8-LC
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GR SN datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
VARISTOR 558V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 0603 180 OHM datasheet.pdf