Amphenol Industrial MS25183-22-19P
MS25183-22-19P picture photo
Mfg. Part Number
MS25183-22-19P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
MS25183-22-19P.pdf
Availability of MS25183-22-19P
QUANTITY
MS25183-22-19P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS25183-22-19P
Internal Part NumberEIS-MS25183-22-19P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS25183-22-19P
Related LinksMS25183, MS25183-22-19P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS25183-22-19P Details Description
Related parts for MS25183-22-19P
EVAL BOARD FOR UPC8106 900MHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD LCD datasheet.pdf
IC POT DGTL 50K SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 180mA Backlight 8-SOP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf