Amphenol Industrial MS25183-36-10S
MS25183-36-10S picture photo
Mfg. Part Number
MS25183-36-10S
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
MS25183-36-10S.pdf
Availability of MS25183-36-10S
QUANTITY
MS25183-36-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of MS25183-36-10S
Internal Part NumberEIS-MS25183-36-10S
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS25183-36-10S
Related LinksMS25183, MS25183-36-10S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS25183-36-10S Details Description
Related parts for MS25183-36-10S
RES SMD 215KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BASE RACEWAY PWR WHT 8' datasheet.pdf
RES .50 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
IC LNA ULTRA LOW NOISE ACT BIAS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf