Amphenol Industrial MS25183-36-12P
MS25183-36-12P picture photo
Mfg. Part Number
MS25183-36-12P
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/PINS
Datasheet Download
MS25183-36-12P.pdf
Availability of MS25183-36-12P
QUANTITY
MS25183-36-12P Order Process
Ship out your order
Specifications of MS25183-36-12P
Internal Part NumberEIS-MS25183-36-12P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS25183-36-12P
Related LinksMS25183, MS25183-36-12P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
MS25183-36-12P Details Description
Related parts for MS25183-36-12P
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 18W NI-780 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO46-3 datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX datasheet.pdf
TM3336K020DCBA datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
KEX12(R)S S S datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf