TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T15B35AC
MS27466T15B35AC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T15B35AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS PIN
Datasheet Download
MS27466T15B35AC.pdf
Availability of MS27466T15B35AC
QUANTITY
MS27466T15B35AC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T15B35AC
Internal Part NumberEIS-MS27466T15B35AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T15B35AC
Related LinksMS27466, MS27466T15B35AC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T15B35AC Details Description
Related parts for MS27466T15B35AC
SWITCH DIP HALF PITCH 2POS 50V datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 12PIN KEY D W/END CAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 200MA 9.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/10-V-3 5 P26 datasheet.pdf
FUSE AUTO 50A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf