TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T15B35BB
MS27466T15B35BB picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T15B35BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT
Datasheet Download
MS27466T15B35BB.pdf
Availability of MS27466T15B35BB
QUANTITY
MS27466T15B35BB Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T15B35BB
Internal Part NumberEIS-MS27466T15B35BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions37
Shell Size - Insert15-35
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size22D
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T15B35BB
Related LinksMS27466, MS27466T15B35BB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T15B35BB Details Description
Related parts for MS27466T15B35BB
FUSE 125MA 600V GLASS SHORT RJS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 16-TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
BOARD SDP SYSTEM FUNCTION datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V 10% X5R 0603 datasheet.pdf