Souriau Connection Technology MS27466T17B26SL
MS27466T17B26SL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T17B26SL
Brief Description
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS27466T17B26SL.pdf
Availability of MS27466T17B26SL
QUANTITY
MS27466T17B26SL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T17B26SL
Internal Part NumberEIS-MS27466T17B26SL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T17B26SL
Related LinksMS27466, MS27466T17B26SL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T17B26SL Details Description
Related parts for MS27466T17B26SL
IC POT DGTL CONTROL 10KOHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SNAP SW SLD TERM 4 PINS - SHORT datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL ISOLATOR AND TTL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf