TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T19F32JC-LC
MS27466T19F32JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T19F32JC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
MS27466T19F32JC-LC.pdf
Availability of MS27466T19F32JC-LC
QUANTITY
MS27466T19F32JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T19F32JC-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T19F32JC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T19F32JC-LC
Related LinksMS27466T1, MS27466T19F32JC-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T19F32JC-LC Details Description
Related parts for MS27466T19F32JC-LC
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
IC REG LNB BOOST/LINEAR 20QFN datasheet.pdf
22P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 48V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf