Souriau Connection Technology MS27466T19F32PL
MS27466T19F32PL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T19F32PL
Brief Description
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT PINS
Datasheet Download
MS27466T19F32PL.pdf
Availability of MS27466T19F32PL
QUANTITY
MS27466T19F32PL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T19F32PL
Internal Part NumberEIS-MS27466T19F32PL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T19F32PL
Related LinksMS27466, MS27466T19F32PL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T19F32PL Details Description
Related parts for MS27466T19F32PL
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf