Souriau Connection Technology MS27466T21B11SL
MS27466T21B11SL picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B11SL
Brief Description
CONN HSG RCPT 11POS WALLMNT SCKT
Datasheet Download
MS27466T21B11SL.pdf
Availability of MS27466T21B11SL
QUANTITY
MS27466T21B11SL Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B11SL
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B11SL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series I
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions11
Shell Size - Insert21-11
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size12
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B11SL
Related LinksMS27466, MS27466T21B11SL Datasheet, Souriau Connection Technology Distributor
MS27466T21B11SL Details Description
Related parts for MS27466T21B11SL
IC OPAMP GP 50MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FUSE F/A TELE-GRD 5A 170VDC BOLT datasheet.pdf
RES SMD 18.2 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER DPDT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
TOOL DF5A CRIMPING ACCESSORY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 30POS BRD-FPC datasheet.pdf