TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B16BC
MS27466T21B16BC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B16BC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
MS27466T21B16BC.pdf
Availability of MS27466T21B16BC
QUANTITY
MS27466T21B16BC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B16BC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B16BC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions16
Shell Size - Insert21-16
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B16BC
Related LinksMS27466, MS27466T21B16BC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B16BC Details Description
Related parts for MS27466T21B16BC
RES SMD 28 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 4DFN datasheet.pdf