TE Connectivity Deutsch Connectors MS27466T21B41HB-LC
MS27466T21B41HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS27466T21B41HB-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
MS27466T21B41HB-LC.pdf
Availability of MS27466T21B41HB-LC
QUANTITY
MS27466T21B41HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27466T21B41HB-LC
Internal Part NumberEIS-MS27466T21B41HB-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert21-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27466T21B41HB-LC
Related LinksMS27466T2, MS27466T21B41HB-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS27466T21B41HB-LC Details Description
Related parts for MS27466T21B41HB-LC
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X9 15NS 32-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR 54POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LED CBI 5MM YELLOW DIFFUSED datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .102M 21POS datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.17K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD datasheet.pdf